http://www.power4all.co.il/wp-content/uploads/2016/03/עבודות-צבע-960x600_c.jpg

צביעת הבית – המדריך המלא לכל ימות השנה


הבהרה כתבה זו נכתבה לקראת פסח 2016 אך אנו בטוחים שרמתה המקצועית תשמש אתכם לכל אורך השנה.

אוטוטו זה קורה, החורף הולך ומתפוגג ואנו עומדים להיכנס לחודשי האביב, בהם חג הפסח ניצב במוקד העניינים. נראה שאין עוד מדינה בה ההיערכות לחודשי האביב היא כל כך אינטנסיבית ובעלת משמעות. הדבר בה לידי ביטוי ב"נקיונות שורש" מצד אחד ובשיפוצים מצד שני. אם נהיה מדויקים יותר בעניין השיפוצים, ניתן לומר שעונת האביב היא עונת צביעת הבתים של ישראל. על מנת לסבר את האוזן, לקראת פסח, הביקוש לצבעים מקצועיים עולה פי שניים ויותר.

כמו בכל ענפי השירות, כשהביקוש עולה בצורה כל כך דרמתית, עולים גם המחירים. המסקנה המתבקשת במצב שכזה היא שאם תקדימו ותזמינו צבעי לפני "פתיחת העונה הרשמית", תוכלו להכין את ביתכם לאביב ועדיין ליהנות ממחירי חודשי החורף בהם המחיר נמוך בעשרות אחוזים בממוצע.

הטרנדים לקיץ הקרוב

לצד שיטות צביעת קירות מתקדמות כגון שימוש בגווני ווש, ספארי וקירות מעוצבים אחרים, ישנו טרנד ברור של חזרה לעיצוב נקי אך מתוחכם, תוך התחשבות בגודלו של חלל החדר ואופיו מצד אחד ואשליית המרחב מצד שני. כיום יותר מפעם, הדגש הוא על שימוש בצבעים חמים וקרים בהתאם לחלל הבית.

שימוש בצבעים חמים

למשפחת הצבעים החמים משתייכים כל אותם גוונים כהים ועמוקים. ההשפעה של צבעים אלה על תחושת המרחב, באה לידי ביטוי בעובדה שצבעים חמים יוצרים תחושה של צמצום החלל. השימוש בצבעים חמים יכול להיות יעיל במקרים בהם אנו רוצים להקנות פרופורציות מתאימות לחלל החדר. לדוגמה, אם מדובר בסלון מלבני וארוך, נוכל לייצר אשליית של קירוב קירות רחוקים והתכנסותם לתוך מרכז החדר, על ידי שימוש בגוונים חמים. הדוגמה הקיצונית והאמיצה ביותר ליישום שיטה זו, מגיעה אלינו מכיוון חברת "נירלט" שמשווקת את הצבע Extra Black – צבע שחור ואפילו שחור מאוד. בלי להתנצל, תוך הידיעה ששימוש בצבעים חמים קיצוניים, יכולים להשיג תוצאות מעולות – בחללים המתאימים כמובן.

שימוש בצבעים קרים

למשפחת הצבעים הקרים משתייכים כל אותם הגוונים הבהירים הדומים במראה לגוון הלבן. בניגוד לצבעים החמים, הגוונים הקרים, יוצרים תחושה של הרחבת החלל והרחקת הקירות ממרכז החדר.

שימוש חכם בגוונים קרים יהיה בחדרים בהם החלל קטן באופן יחסי ונרצה ליצור תחושה של מרחב גדול יותר.

שילוב חכם של צבעים קרים וחמים

על מנת לייצר מראה פרופורציונאלי ומעניין, ניתן לשלב בין צבעים חמים וקרים. אם מדובר בחדר ארוך וצר באופן יחסי, נוכל לצבוע את הקירות הרחוקים בצבעים חמים ואת הקירות הקרובים בצבעים קרים. כך תתקבל התחושה של חדר מרובע ולא ארוך וצר. כמו כן, מגוון הצבעים העצום, מאפשר לכם לבחור את הצבעים הנכונים, כאלה שיתאימו לרהיטים ולטעמכם האישי.

צביעת תקרה

ההשלכות של צבעים קרים וחמים מגיע גם את התקרה. אם בעבר נהוג היה לצבוע את התקרה בצבע לבן בלבד, כיום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שמעדיפים להשתמש בצבעים חמים. כפי שנכתב, צריך לבחור את הצבעים לפי חלל החדר ולכן התאמה שכזו תראה טוב בחדרים שהתקרה בהם גבוהה ומעוניינים לייצר תחושה של צמצום הגובה.

אלמנטים עיצוביים נוספים

שיטה נוספת לשינוי מראה וגודל חלל החדר, יהיה על ידי שבלונות ואלמנטים עיצוביים אחרים כגון פסים. אם ברצוננו ליצור תחושה של קיר ארוך, נשתמש באלמנט מאוזן, אם בפס דקורטיבי או באמצעות צביעת הקיר בפס או פסים אופקיים. כמו כן, אם אנו מעוניינים ביצירת מראה של תקרה גבוהה יותר ממה שהיא במציאות, נשתמש בפסים אנכיים על גבי הקירות, אם על ידי שבלונות או שילוב של צבעים משלימים.

שיטות אלה נפוצות יותר בחדרי ילדים והורים אך לא רק.

למה צריך לשים לב כאשר צובעים את הדירה

תיקוני קירות

תיקונים נחשבים לעבודה הסיזיפית של צביעת דירה. לעתים קרובות נדרשת מקצועיות על מנת לטפל בסדרים וחורים גדולים בצורה איכותית ולכן יש לשקול ולשכור צבעי מקצועי. לעומת זאת, אם מדובר בתיקונים פשוטים, תוכלו לעשות זאת על ידי מגוון חומרים.

הדגש בתיקוני קירות הוא הקפדה על הוראות היצרנים ועל ביצוע העבודה באופן קפדני. תיקון שלא בוצע כהלכה, יבלוט ויכער את הקיר הצבוע, מה גם שיהיה קשה עוד יותר לתקן את התיקון לאחר צביעת הקיר.

צביעת קירות

הוראות השימוש שנכתבו על ידי היצרנים, לא נכתבו סתם כך ויש להם משקל רב בתוצאה הסופית ובמראה החדר.

גם אם נראה לכם ששכבת צבע אחת מספיקה, אל תתעצלו וצבעו שכבה נוספת. תופתעו לראות כיצד מראה החדר משתנה וחשוב מכך, עמידות הצבע תהיה לאורך זמן ארוך הרבה יותר.

צביעת תקרה

לעתים יש נטייה לחשוב שהתקרה היא לא חלק מהבית וזו טעות. צביעת התקרה, תשנה את מראהו של הבית, תיצור תחושה של חלל גבוה ונקי. כמו כן, צביעת תקרה תדגיש את הצבעים שבחרתם לקירות והמראה הכללי יהיה הרבה יותר הרמוני ונעים.

חומרי גלם איכותיים

צביעת דירה לא נעשית בכל יום ולכן חשוב מאוד לבחור בחומרי גלם איכותיים, גם אם מדובר בתוספת מחיר. אין הדבר אומר שאתם צריכים לרכוש את הצבעים היקרים ביותר. סדרות האמצע של היצרנים המובילים נחשבות לאיכותיים ביותר. לדוגמה סופרקריל של טמבור או נירוקריל של נירלט.

שימוש בצבעים איכותיים יקל עליכם את מלאכת הצביעה, יספק גימור נאה וישמור על תכונותיו לאורך זמן.

הכנת הדירה לצביעה

אף אחד מאתנו לא רוצה שהסלון יתלכלך או שהמזנון החדש שרכשתם יינזק. לכן, לפני התחלה של כל עבודת צבע, יש להכין את חלל החדר. הקדישו את הזמן הנחוץ לפינוי החדר או לעטיפת הרהיטים וכל אלמנט שעשוי להיפגע או להתלכלך. הזמן שהכנת החדר לצביעה יגזול מכם הוא כעין וכאפס לעומת הנזקים והלכלוך שעלולים להיגרם לכם. כמו כן, צביעת חדר מאורגן, הרבה יותר נוחה ומהירה.

אחריות

אם בחרתם לשכור צבעי מקצועי שיצבע את ביתכם, בדקו אם הוא מספק לכם אחריות על העבודה. איש מקצוע שמאמין בעבודתו ועובד על פי הוראות היצרנים, ישמח להעניק לכם אחריות שכזו ויחד אתה את השקט הנפשי שעשיתם בחירה טובה.

אם תפעלו לפי כללי המדריך, כל מה שנותר לכם לעשות בשלב זה, הוא להתחיל ולבחור את הגוונים לביתכם הרענן וליהנות מהאביב הקרב ובא אלינו לברכה.

תפריט